Skip to main content

Unia Tarnów w meczu 23. kolejki pokonała na własnym terenie KS Wiązownica 2 do 1. To bardzo ważne zwycięstwo, tym bardziej że goście to bezpośredni rywal Jaskółek w tabeli trzeciej ligi.


Lepszego rozpoczęcia meczu piłkarze Tarnowskich Jaskółek nie mogli sobie wymarzyć. Pierwsza akcja zakończyła się wybiciem piłki na rzut rożny, którego Unia zamieniła na bramkę. Piłkę w siatce umieścił Piotr Łazarz, dla którego była to pierwsza bramka dla Biało-Niebieskich. Chwilę później mogło być już 2 do 0. Jednak  strzał z bliskiej odległości Dominika Wardzały został obroniony przez bramkarza gości. KS Wiązownica została postawiona w sytuacji, w której już od pierwszych minut musieli gonić wynik. Ta gonitwa sprawiła, że to goście nieco przejęli inicjatywę i szukali swoich okazji do zdobycia bramki. Defensywa Unii Tarnów jednak bardzo dobrze radziła sobie z bronieniem, a później z wyprowadzaniem kontrataków. Wiązownica najbliżej strzelenia bramki w pierwszej połowie była w 25 minucie. Uderzenie zza pola karnego jednak można zaliczyć do niecelnych, bo piłka obiła lewy słupek bramki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i to Jaskółki prowadziły w Mościcach 1 do 0.

Druga połowa wyglądała stosunkowo podobnie. KS Wiązownica wciąż miała jeden cel. Widać było spore zaangażowanie w akcje ofensywne tej drużyny. Unia jednak grała mądrze, wiedziała, skąd może nadejść największe zagrożenie i skutecznie przed tym się broniła. Każda kolejna minuta przybliżała Jaskółki do osiągnięcia celu i zdobycia trzech punktów. Jeszcze bardziej do tego przybliżyła ich bramka na 2 do 0. W 55. minucie Tomek Palonek znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i sprytnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Wiązownica rzuciła się jeszcze bardziej do ataku i 8 minut później udało im się zdobyć bramkę kontaktową. Do ostatnich minut goście szukali recepty na defensywę Tarnowskiej Unii. Jaskółki jednak kontynuowały swój plan i nie dawały większych szans swoim rywalom, jednocześnie próbując podwyższyć prowadzenie. Podopieczni trenera Radosława Jacka mieli do tego kilka okazji, jednak w kluczowych momentach brakowało zdecydowania.


Po spotkaniu udało nam się porozmawiać z trenerami obu ekip:

 


Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny ZKS Unia Tarnów 2 do 1 i to Jaskółki zgarnęły bardzo ważne trzy punkty! W kontekście walki o pozostanie w III lidze zwycięstwo nad bezpośrednim rywalem z tabeli można traktować jako zdobycz “6” punktową. Tarnowska Unia po 23. kolejkach zajmuje 12. miejsce w tabeli. W najbliższą sobotę Jaskółki ponownie zagrają na własnym terenie, gdzie podejmować będą Wisłę Sandomierz.