Skip to main content

W meczu 30. kolejki nietypowo, bo w środę. Unia Tarnów podejmować będzie na własnym terenie drużynę Czarni Połaniec. Koniec sezonu coraz bliżej a utrzymanie Jaskółek wciąż niepewne. Biało-Niebiescy muszą stanąć na wysokości zadania i w Jaskółczym Gnieździe powalczyć o komplet punktów, który pozwoli złapać głębszy oddech.


Tarnowska Unia w sześciu ostatnich spotkaniach zanotowała trzy remisy oraz trzy porażki. Przyszedł czas, aby przypomnieć sobie jak smakuje zwycięstwo w meczu o punkty i na własnym terenie Jaskółki na pewno będą chciały powalczyć o komplet punktów. Rywal jednak nie byle jaki. Zawodnicy Czarni Połaniec dysponują obecnie zdecydowanie lepszą formą. W ostatnich sześciu spotkaniach ekipa z Połańca zanotowała cztery zwycięstwa oraz dwie porażki.

W rundzie jesiennej starciu obu zespołów zakończyło się skromnym wyjazdowym zwycięstwem Tarnowskich piłkarzy 1 do 0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Tomasz Palonek. Popularny “Palon” w ostatnim przegranym spotkaniu z Avią zdobył dwie bramki. Kibice na pewno wierzą, że i w tym spotkaniu będzie w stanie trafić do siatki rywala a Jaskółki odnotują jakże ważne zwycięstwo.


Początek spotkania przewidziany jest na godzinę 17:30. Wierzymy, że mimo spotkania rozgrywanego w środę kibice będą obecni na stadionie i wraz z ich wsparciem Unia przełamie się wygrywając w Jaskółczym Gnieździe.