Skip to main content

ZKS Unia Tarnów bez punktów wróciła ze spotkania z rezerwami Cracovii. Podopieczni trenera Radosława Jacka jednak bardzo szybko będą miały okazję do rehabilitacji. Już w czwartek na własnym terenie podejmować będą drużynę KS Wiązownica. Przy Z3 czeka nas sporo emocji, biorąc pod uwagę, że drużyny sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli.


Dopiero co wznawialiśmy rozgrywki w rundzie wiosennej, a mamy za sobą już pięć rozegranych kolejek. Tak się składa, że zarówno Unia jak i KS Wiązownica zdobyły do tej pory tyle samo punktów w 2023 roku. Obie drużyny zanotowały do tej pory dwa zwycięstwa oraz dwie porażki. W jednym spotkaniu Unia i Wiązownica dzieliły punkty, tak się składa, że obie ekipy w starciu ze Stalową Wolą.
Po 22 kolejkach ZKS Unia Tarnów zajmuje 14. miejsce w tabeli. Biało-niebiescy zdobyli do tej pory 26 punktów. Tuż za nimi znajduje się właśnie drużyna KS Wiązownica, która plasuje się na 13. miejscu mając na swoim koncie o sześć oczek mniej.
To chyba wystarczająca ilość argumentów do tego, aby przekonać wszystkich, że w Wielki Czwartek czekają nas wielkie emocje przy Z3. Spójrzmy jednak na spotkanie, które odbyło się trzeciego września ubiegło roku. W spotkaniu wyjazdowym lepsza okazała się Tarnowska Unia, która nieznacznie pokonała KS Wiązownica 2 do 1. Tamto spotkanie również przyniosło sporo emocji, zwłaszcza w drugiej połowie gdzie wszystko się rozstrzygnęło. Dwie czerwone kartki dla gospodarzy tamtego starcia, oraz bramka samobójcza, która przesądziła losy spotkania. Zawodnicy Wiązownicy na pewno dobrze pamiętają przebieg tamtego spotkania i jesteśmy przekonani, że do Tarnowa przyjadą z chęcią odegrania się i wywiezienia kompletu punktów.

Przed meczem na kilka pytań odpowiedział trener pierwszej drużyny Radosław Jacek

Po porażce z Cracovia macie możliwość szybkiej rehabilitacji. W Wielki Czwartek podejmować będziecie na własnym terenie KS Wiązownica. Czy jakoś szczególnie przygotowywujecie się do tego spotkania? 

Przygotowania są standardowe. Natomiast skrócony mikrocykl powoduje, że nie mamy za dużo treningu, ale to nie jest dla nas problemem. W poniedziałek zakończyliśmy analizą mecz z Cracovia i od wtorku skupiamy się na Wiązownicy.

Na ten moment trzymacie się nad strefą spadkową, jednak takie spotkania jak to najbliższe mogą okazać się kluczowe. Czy zarówno trener jak i drużyna – czujecie jakaś większą presję w starciach z rywalami, którzy zajmują niższe lokaty niż Unia?

Jesteśmy w takiej sytuacji, że do każdego rywala musimy podchodzić w pełni przygotowani. Pod względem mentalnym, taktycznym i z każdym zespołem w tej lidze musimy szukać kompletu punktów. Co do gatunku spotkania mamy świadomość jak spłaszczona jest tabela, ale musimy skupić się na swojej robocie i poprostu w swoim domu zagrać kolejne dobre spotkanie.

KS Wiązownica w rundzie rewanżowej zdobyła do tej pory tyle samo punktów co Unia Tarnów. Czy w czwartek kibice mogą liczyć na to, że Jaskółki w 2023 roku będą miały na swoim koncie o trzy oczka więcej?

Patrząc na przebieg naszych spotkań, to poza totalnie nieudanym inauguracyjnym. W każdym z nich byliśmy zespołem o określonej jakości. Od powrotu w październiku do Jaskółczego Gniazda w domu punktujemy regularnie. Liczę więc, że kibice kolejny raz zobaczą zespół dążący do zwycięstwa grając z odpowiednim zaangażowaniem i pomysłem.

W podsumowaniu – 7 punktów w 5 spotkaniach rundy wiosennej. Czy liczył trener na lepszy rezultat, czy jednak patrząc na terminarz jest to wynik mieszczący się w oczekiwaniach przed startem rundy?

W analogicznym okresie rundy jesiennej do spotkania z Wiązownica podchodziliśmy z 3 punktami w swoim dorobku. Teraz mamy ich 7 i zdecydowanie inny obraz drużyny. Oczywiście liczyliśmy na większą zdobycz, ale szanujemy punkty, które zdobyliśmy, bo do zbliżających się spotkań podchodzimy z optymizmem i spokojną głową wiedząc, że graliśmy w określonym stylu i przede wszystkim w dobrej intensywności nawet grając w “10” na trudnym terenie w Krakowie.


Zapowiada nam się spotkanie z gatunku tych za sześć punktów. Początek przewidziany jest na godzinę 16:00 przy Z3, gdzie już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy!

Jutro na naszym FB rozstrzygnięcie zabawy w typowanie wyniku Cracovia II – Unia!