Skip to main content

W sobotnie przedpołudnie na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach drużyna Jaskółek zmierzyła się w sparingowym pojedynku z Wisłoką Dębica.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Jak podkreśla szkoleniowiec Unii: “Był  to dobry mecz w wykonaniu naszej drużyny. Cieszy dobra organizacja i powtarzalność pojedynczych akcji w defensywie i ofensywie. Jesteśmy głodni gry i rywalizacji. Było to także widać w naszych poczynaniach”– zakończył Daniel Bartkowski. W pierwszej połowie spotkania bramkę dla Jaskółek zdobył 16 letni junior Wiktor Matyjewicz: “Myślę, że mieliśmy kontrolę nad meczem. Cieszę się ze zdobytej bramki tym bardziej, że dała nam zwycięstwo. Warto podkreślić, że mieliśmy też dużo sytuacji, aby podwyższyć wynik.“.

Skład Unia I połowa: Marek- Węgrzyn, Malisz, Matyjewicz- Tyrka, Ostrowski, Nowak,Nytko-Adamski, Popiela, Wardzała.
Skład Unia II połowa : Lisak (Kwiek)-Zając, Oszust, Abovyan – Wójcik, Orlik, Malik(zawodnik testowany Wisła Kraków), Miłkowski – Leżoń, Kanarek, Starzyk.

Wynik: 1:0
Bramki: Matyjewicz

Szymon Gwiazda oraz Maciej Sumara obecnie leczą kontuzje. Na kwarantannie przebywa Roman Vorobei, a nieobecność Artura Białego spowodowały sprawy zawodowe.