Skip to main content

Po zwycięstwie Jaskółek na własnym terenie z drużyną Orlęta Radzyń Podlaski. Unię Tarnów czeka wyjazdowe starcie z KSZO Ostrowiec. Spotkanie odbędzie się w sobotę, a pierwszy gwizdek w Ostrowcu Świętokrzyskim zabrzmi o godzinie 17:00.


Drużyna KSZO to była i zawsze jest solida. Ten sezon jednak rozpoczęli od trzech porażek. Jednak po serii nieudanych spotkań KOSZ powraca na zwycięską ścieżkę. W ostatnich trzech spotkaniach zanotowali trzy zwycięstwa. W tych starciach zdobyli 7 bramki tracąc przy tym tylko dwie. Podopieczni trenera Radosława Jacka będę mieli w tym zestawieniu jeden cel. Przerwać zwycięską passę KSZO.

Unia Tarnów również od trzech spotkań nie przegrała. Jednak na ich bilans składają się dwa remisy oraz jedno zwycięstwo w ostatniej kolejce. Jaskółki jeszcze w tym sezonie nie wygrały spotkania wyjazdowego. Jednak pomijając inaugurację sezonu, podopieczni trenera Radosława Jacka pokazywali się z dobrej strony. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i cała drużyna ma nadzieję, że już w sobotę uda się zdobyć pierwszy wyjazdowy komplet punktów. Jednak Jaskółki czeka ciężkie wyzwane, bowiem mecze z KOSO to zawsze ciężkie mecze. Biało-Niebiescy pokazali już w tym sezonie, że potrafią i chcą grać w piłkę, zatem czeka nas na pewno ciekawe widowisko.


Na kilka pytań przed tym spotkaniem odpowiedział trener Radosław Jacek:

Za wami kolejne dobre spotkanie. Tym razem zakończone sukcesem i 3 punktami zdobytymi na własnym terenie. Czy czuje trener, że ta nowa drużyna dość szybko zrozumiała się na boisku oraz w szatni?

Jesteśmy oczywiście zadowoleni jak funkcjonowaliśmy w ostatnim meczu. Na pewno widać u zawodników duży entuzjazm w grze, natomiast obserwując zespół widzę, że tworzą zgraną szatnię i każdy napędza się nawzajem.

Przed wami wyjazd i trudne spotkanie z KSZO. Jakie ma trener oczekiwania co do tego spotkania?

Zgodzę się, że KSZO to bardzo dobry zespół szczególnie na swoim boisku. Mimo wszystko będziemy starać się zagrać według naszego określonego stylu. Ostatnie mecze wyjazdowe mimo zdobycia tylko 1 punktu napawają mnie optymizmem i wierzę, że nasz  zespół zacznie przywozić punkty również z delegacji.

Czy ma trener pomysł na to starcie, który przybliży Jaskółki do zdobyczy punktowej?

Mecze z KSZO zawsze stoją na odpowiednim poziomie pod względem taktyki i takiego meczu spodziewam się tym razem. Na pewno KSZO bardziej zbliżyło się do swojej optymalnej formy zmieniając trochę styl względem 3 pierwszych spotkań, dlatego nasz pomysł na grę musi być dobry i wyważony jeśli chodzi o realizację zachowań, które będziemy chcieli wykorzystać.

Mówi się, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Czy przewiduje trener jakieś zmiany w wyjściowej 11?

Mogę powiedzieć tylko, tyle że skład na mecz w Ostrowcu będzie inny niż z Radzyniem, a ilu nowych zawodników zobaczymy w składzie dowiecie się przed samym meczem.

Co może być kluczem do tego, aby właśnie w meczu z KSZO osiągnąć pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie?

Zniwelować atuty gospodarzy i trzeba wykorzystać odwagę w grze na bardzo dobrym boisku.
Musimy być skoncentrowani przy stałych fragmentach gry, bo mają solidnych wykonawców.


Spotkanie zaplanowane jest na sobotę godzinę 17:00. To starcie będzie można obejrzeć. Transmisję poprowadzi PolsportLIVE