Skip to main content

Nie ma czasu na odpoczynek. Po środowym remisie Jaskółki czeka kolejne ligowe wyzwanie. Tym razem daleki wyjazd i spotkanie z Podlasie Biała Podlaska. Pierwszy gwizdek zaplanowany jest na godzinę 15:00 już jutro, czyli w sobotę!


Podlasie Biała Podlaska to obecnie piąta drużyna ligi. Sezon rozpoczęli od dwóch zwycięstw z Wiązownica oraz z Sieniawą. Po dwóch wygranych przyszedł czas na remis w starciu z Orlętami Radzyń Podlaski. W ostatniej kolejce ekipa z Podlasia zanotowała pierwszą porażkę. W meczu wyjazdowym nieznacznie ulegli drużynie KSZO Ostrowiec.

Unia Tarnów do tej pory nie zdobyła żadnego punktu na wyjeździe. Dwa spotkania i dwie porażki. Znacznie lepiej Jaskółki radzą sobie na własnym terenie. Przy Z3 podopieczni trenera Radosława Jacka wygrali z Chełmianką Chełm. A w ostatnim meczu po emocjonującej końcówce wywalczyli ważny punkt z KS Wiązownica.

W poprzednim sezonie starcia między ZKS Unią Tarnów a Podlasiem Biała Podlaska, były zacięte. W pierwszym meczu lepsza okazała się być Biała Podlaska, pokonując na własnym terenie Jaskółki 2 do 1. Spotkanie w Tarnowie natomiast zakończyło się remisem 2 do 2.

W jutrzejszym zestawieniu według typowań bukmacherów zdecydowanym faworytem są gospodarze. Jednak jak pokazał mecz z Avią Świdnik Unii Tarnów nie można skreślać w żadnym spotkaniu. Wszyscy kibice na pewno mają nadzieję, że im tym razem Jaskółki pokażą, że są w stanie powalczyć gdy są w stawiani w roli “underdoga”. Z tą różnicą, że tym razem uda się przywieźć do Tarnowa punkty.