Skip to main content

Po udanym wyjeździe i zwycięstwa z Sokół Sieniawa. Jaskółki wracają do Jaskółczego Gniazda, by rozegrać spotkanie z drużyną Wisłoka Dębica. To bardzo ważne spotkanie dla obu ekip, więc zapowiadają się duże emocje.


Wisłoka Dębica to obecnie 14. drużyna ligi. Na swoim koncie zgromadzili do tej pory osiem punktów. Po kiepskim starcie i dwóch porażkach na otwarcie sezonu. Biało-Zieloni jednak byli w stanie odpowiedzieć dwoma zwycięstwami. Między innymi w 4. kolejce pokonali na własnym terenie Avię Świdnik 2 do 1. Jednak w ostatnich czterech meczach drużyna z Dębicy zdobyła zaledwie dwa punkty. Na pewno w starciu z Unią Tarnów będą chcieli wywalczyć trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

Drużyna z Tarnowa natomiast obecnie zajmuje 11. miejsce. Podopieczni trenera Radosława Jacka zdobyli do tej pory 11 punktów. Niewątpliwie atutem Jaskółek na ten moment jest ich własny stadion. W obecnych rozgrywkach Unia Tarnów nie przegrała jeszcze na własnym terenie. W trzech meczach domowych Biało-Niebeiscy zdobyli 7 punktów. Dwa ostatnie mecze Unii z drużyną z Dębicy zakończyły się bezbramkowym remisem.  Starcie z Wisłoką jednak ma swoje zaplecze, również historyczne. Mecze z drużyną z Dębicy zawsze przynosiły zdwojone emocje i jutrzejszy mecz zapowiada się równie emocjonująco, jednak wszyscy kibice mają nadzieję, że prócz emocji zobaczą również bramki.


Na kilka pytań przed meczem odpowiedział trener Radosław Jacek:

Za wami dobry mecz i wysokie zwycięstwo z Sieniawą. Czy właśnie takiej gry oczekuje trener od swojej drużyny?

Na pewno cieszy mnie zwycięstwo z rywalem, który ewidentnie nam nie leżał. Po meczu jestem zadowolony przede wszystkim z konsekwencji w grze, która pozwoliła nam w późniejszej fazie meczu przenieść zdecydowanie grę na połowę Sieniawy.

Przed wami mecz z Wisłoką Dębica. Mecz ważny pod wieloma aspektami. Czy czujecie dodatkową motywację w rywalizacji z tą drużyną?

Mecz przede wszystkim o kolejne ligowe punkty. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że jest to ważny mecz dla naszych kibiców, natomiast my podchodzimy do meczu tak jak do każdego innego.

Wisłoka obecnie zajmuje 14. miejsce w tabeli, gromadząc na swoim koncie osiem punktów. Czy w tym starciu liczy się tylko zwycięstwo?

Najświeższa historia pokazuje, że niezależnie od zajmowanych miejsc obydwu drużyn nasza rywalizacja zawsze należała do wyrównanych. Oczywiście każdy zespół ma swoje wymagania względem tego spotkania, a nasze są takie, żeby podtrzymać dobrą serię gier w Jaskółczym Gnieździe i powalczyć kolejny raz o zainkasowanie trzech punktów.

Na które aspekty gry szczególnie musicie uważać w rywalizacji z Wisłoką, aby móc walczyć o trzy punkty?

Najważniejsze będzie przygotowanie mentalne w tym spotkaniu, żeby skupić się na elementach piłkarskich i nie doprowadzić do gry w chaosie. Zdecydowanie trzeba uważać na stałe fragmenty gry, bo Wisłoka ma dobrych wykonawców.

Jak już wyżej – to ważny mecz pod wieloma aspektami. Czy kibice będą dla Was ważnym wsparciem w tej rywalizacji?

Na pewno liczymy na liczne przybycie naszych kibiców i wsparcie zespołu przez całe spotkanie. Zespół czuje dobrą atmosferę wokół drużyny i chce w każdym meczu budować swoją wartość, żeby jeszcze mocniej zachęcić ludzi związanych z Unią do licznego wsparcia zespołu. Na pewno tylko dobre wyniki i pełne zaangażowanie na “placu” pozwoli myśleć o liczniejszym przybyciu na stadion całymi rodzinami.


Mecz z Wisłoką już jutro. Pierwszy gwizdek zaplanowany jest na godzinę 16:00!