Skip to main content

W siedzibie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów przy ulicy Pszennej 10, podpisano dziś umowę pomiędzy Unią Tarnów a SPR Grupa Azoty Tarnów. Umowa zawiera szczegóły współpracy w zakresie profesjonalnego szkolenia młodzieży w dyscyplinie piłka ręczna w klubowym Liceum Mistrzostwa Sportowego.

Piłkarze ręczni na mocy podpisanej dziś umowy od roku szkolnego 2021/2022 będą uczęszczali do Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów. W pierwszym roku współpracy zakładane jest utworzenie klasy pierwszej o rozszerzeniu matematyka/geografia/język angielski.

Prezes Grupa Azoty SPR Tarnów: Na pewno bardzo się cieszymy, że podpisaliśmy umowę z Akademią ZKS Unia Tarnów i otwieramy tym samym pierwszą klasę mistrzostwa sportowego piłki ręcznej w Tarnowie. Zaczynamy od chłopców urodzonych w 2006 roku i mamy nadzieję, że za 4 lata będą to już pierwsi wychowankowie Pałacu Młodzieży z naszą pomocą klubu seniorskiego piłki ręcznej Grupa Azoty SPR Tarnów i będziemy mieli z tego same sukcesy. Na pewno będzie to dla piłki ręcznej doskonała szansa na rozwój w Tarnowie, chcemy stworzyć centralny ośrodek dla tego sportu w mieście, który zjednoczy najlepszych zawodników tej dyscypliny.

Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów staje się jedna z niewielu szkół w całej Polsce, która zapewni profesjonalny proces szkolenia w dyscyplinie piłka ręczna. Przypomnijmy, że aktualni uczniowie tej szkoły uczestniczą w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów która jest najwyższym poziomem rozgrywek młodzieżowej piłki nożnej w naszym kraju. Ponadto Akademia Unia Tarnów uczestniczy w programie certyfikacji jaki prowadzą wspólnie Ministerstwo Sportu i Polski Związek Piłki Nożnej, gdzie otrzymała najwyższy przewidywany programem złoty certyfikat, potwierdzający wysoką jakość szkolenia.

Wiemy jak osiągać sukces, przypominam bowiem ze 3 lata temu startowaliśmy w zasadzie od zera, a dziś jesteśmy jedną z najlepszych akademii piłkarskich w Polsce. To samo chcemy osiągnąć w szczypiorniaku. Nasi uczniowie pragnący rozwijać się w zakresie piłki ręcznej, dostaną od szkoły pełny pakiet szkoleniowy jaki proponujemy dziś piłkarzom nożnym. Chłopcy będą odbywać 8 jednostek treningowych tygodniowo, będą mieli do dyspozycji trenera przygotowania motorycznego, szkolnego fizjoterapeutę, a przy drużynie będzie pracować, aż trzech trenerów piłki ręcznej. Analizy, odnowa biologiczna, basen to będzie ich codzienność, wszystko po to, aby stworzyć pomost pomiędzy pracą jaką od lat bardzo dobrze wykonuje tarnowski Pałac Młodzieży, a drużyną seniorską SPR Grupy Azoty Tarnów. Wiemy jak to robić bowiem Unia piłkarska także dziś wprowadza do drużyn seniorskich 16 czy 17 latków przygotowując ich do dorosłej profesjonalnej kariery. Jestem przekonany, że współdziałanie w tym zakresie przyniesie wymierne korzyści dla całego tarnowskiego sportu – powiedział po podpisaniu umowy dyrektor Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego; Tomasz Matyjewicz

Aktualnie trwa nabór do klasy, aplikacje zgłoszeniową należy wypełnić na stronie smstarnow.pl, lub bezpośrednio w sekretariacie szkoły przy ulicy Pszennej 10 w Tarnowie. Numer telefonu do trenera rocznika 2006 Tomasza Ciapały  – 694 596 266